Co zabrać, wybierając cię na narty ?

Co zabrać, wybierając cię na narty ?

Nim się obejrzymy, a lato ustąpi miejsca zimie. Wiele osób już dzisiaj planuje wyjazd na narty, licząc na niemały opad śniegu. Białe szaleństwo to nie tylko ogromna przyjemność, ale też okazja do podziwiania wspaniałych górskich widoków i zapewnienia swojemu ciału solidnej dawki ruchu na świeżym powietrzu. Aby jednak wyjazd należał do udanych, należy pamiętać o zabraniu ze sobą kilku rzeczy. Co przyda się podczas wyjazdu na narty?

Krem z filtrem

Pakując torbę czy plecak na wyjazd narciarski, koniecznie trzeba pamiętać o kremie z filtrem. Wiele osób zimą popełnia ogromny błąd, rezygnując z ochrony przed słońcem. Tymczasem promienie słoneczne odbijające się od śniegu mogą doprowadzić do poważnych poparzeń słonecznych – nawet bardziej dotkliwych niż te, które pojawiają się latem. Wychodząc na stok, koniecznie trzeba posmarować kremem z filtrem twarz, a także usta.

Apteczka

Tak naprawdę powinna nam towarzyszyć na każdym wyjeździe bez względu na jego cel, a także to, co zamierzamy robić. Koniecznie powinny znaleźć się w niej środki opatrunkowe. Plastry, bandaż i woda utleniona to podstawa. Przydać mogą się środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. W przypadku wyjazdu na narty warto do apteczki spakować również kremy, żele i maści mające łagodzić ból stawów i mięśni. Tyczy się to zwłaszcza tych osób, które na co dzień są mało aktywne i muszą liczyć się z pojawieniem się zakwasów.

Ogrzewacze

Wyjazd zimowy to zawsze ryzyko naprawdę niskich temperatur. Podczas białego szaleństwa może zdarzyć się nam przemoczenie rękawic . W takim przypadku warto mieć przy sobie ogrzewacze, które można wsunąć do kieszeni. To świetny sposób na to, aby uniknąć bolesnych odmrożeń. W sprzedaży dostępne są zarówno ogrzewacze jednorazowe, jak i te wielorazowego użytku.

Sprzęt narciarski i odpowiednia odzież

I wreszcie najważniejsze: sprzęt i odpowiednia odzież. Narty, buty i kije możemy oczywiście wypożyczyć. Wielu narciarzy jest jednak zdania, że lepiej posiadać swój sprzęt. Jeśli chodzi o odzież, niezbędna jest nie tylko dobra kurtka i spodnie, ale także bielizna termiczna, która zapewni ciepło, a jednocześnie będzie odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Wyjazd na narty to świetna okazja do relaksu i odpoczynku. Aby jednak był to wyjazd udany, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, których w bagażu nie może zabraknąć.

Author

  • Mieszkanka Warszawy. Kocha Polskę i jej stolicę. Jej pasją jest parzenie różnych gatunków kaw i herbat. Zawodowo zajmuje się finansami oraz ekonomią.

2 thoughts on “Co zabrać, wybierając cię na narty ?

  1. Podstawą wyjazdu na narty jest zabranie ze sobą dobrej odzieży termicznej, która na prawdę jest oddychająca.

  2. Oprócz odzieży i sprzętu zawsze mam ze sobą ogrzewacz, zawszę marznę w dłonie a nie chcę ich przemrozić.

Comments are closed.