Jak powstaje horoskop ?

Jak powstaje horoskop ?

Możliwość przewidywania zdarzeń od zawsze jest jednym z marzeń ludzkości.

Mimo wysokiego rozwoju naukowego i technologicznego, horoskopy i wróżby nie tracą swojej popularności.

Horoskop z greckiego dosłownie oznacza podglądanie godziny, w astrologii zaś jest to przepowiednia i charakterystyka osoby lub wydarzeń na Ziemi. Bazuje on na konkretnej dacie, miejscu, godzinie i ułożeniu ciał niebieskich. Horoskopy dzielą się na różne kategorie, ale ich skuteczność jest zależna od umiejętności ich autora . Aby napisać profesjonalny horoskop, wymagana jest bardzo dobra znajomości astrologii oraz umiejętność interpretowania ułożenia planet, które w danym czasie mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na wydarzenia.

Przykładowe rodzaje horoskopów:

  • Horoskop dzienny, tygodniowy, miesięczny czy roczny.

W tego typu wróżbach, dla astrologa najważniejsze jest położenie słońca, oznacza ono punkt centralny. W kolejnym kroku przygląda się po kolei innym satelitom i planetom. Zebrane informacje porównuje z oznaczeniem dla każdego z dwunastu znaków zodiaku. Każde położenie planet porównuje się względem pozostałych, na przykład.: planety, które ze sobą współgrają, czyli są oddzielone od siebie o trzy znaki, uznawane są za dobroczynne. Zaś te, które  leżą naprzeciwko siebie, wykluczają się wzajemnie.

Ułożenie słońca wobec planet zmienia się codziennie, dlatego też możliwe jest tworzenie horoskopów dziennych, tygodniowych i tych na dłuższy okres czasu.

  • Horoskop numerologiczny.

Polega na zręcznym wykorzystaniu magii zawartej w liczbach i siły przeznaczenia, którą wyczytuje się z gwiazd. Każda z cyfr jest źródłem dobrych lub złych wibracji, które bezpośrednio wpływają na świat rzeczywisty. W numerologii ważne są liczby ściśle połączone z przedmiotem lub człowiekiem, takie jak: waga, wzrost bądź liczba cyfr w imieniu. Podstawą jest sumowanie cyfr danej liczby, dzięki czemu można określić tzw. liczbę drogi życia lub rok osobisty.

  • Horoskop miłosny i zawodowy.

W tych rodzajach horoskopów najczęściej zawiera się astrologiczne dopasowania dwóch osób, który ze znaków zodiaku najbardziej do siebie pasują. A także co zostało zapisane w gwiazdach w dniu narodzenia.