Jak powstaje horoskop ?

Jak powstaje horoskop ?

Możliwość przewidywania zdarzeń od zawsze jest jednym z marzeń ludzkości.

Mimo wysokiego rozwoju naukowego i technologicznego, horoskopy i wróżby nie tracą swojej popularności.

HoroskopHoroskop z greckiego dosłownie oznacza podglądanie godziny, w astrologii zaś jest to przepowiednia i charakterystyka osoby lub wydarzeń na Ziemi. Bazuje on na konkretnej dacie, miejscu, godzinie i ułożeniu ciał niebieskich. Horoskopy dzielą się na różne kategorie, ale ich skuteczność jest zależna od umiejętności ich autora . Aby napisać profesjonalny horoskop, wymagana jest bardzo dobra znajomości astrologii oraz umiejętność interpretowania ułożenia planet, które w danym czasie mogą mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na wydarzenia.

Przykładowe rodzaje horoskopów:

  • Horoskop dzienny, tygodniowy, miesięczny czy roczny.

W tego typu wróżbach, dla astrologa najważniejsze jest położenie słońca, oznacza ono punkt centralny. W kolejnym kroku przygląda się po kolei innym satelitom i planetom. Zebrane informacje porównuje z oznaczeniem dla każdego z dwunastu znaków zodiaku.

Każde położenie planet porównuje się względem pozostałych, na przykład.: planety, które ze sobą współgrają, czyli są oddzielone od siebie o trzy znaki, uznawane są za dobroczynne. Zaś te, które  leżą naprzeciwko siebie, wykluczają się wzajemnie.

Ułożenie słońca wobec planet zmienia się codziennie, dlatego też możliwe jest tworzenie horoskopów dziennych, tygodniowych i tych na dłuższy okres czasu.

  • Horoskop numerologiczny.

Konstelacje gwiazdPolega na zręcznym wykorzystaniu magii zawartej w liczbach i siły przeznaczenia, którą wyczytuje się z gwiazd. Każda z cyfr jest źródłem dobrych lub złych wibracji, które bezpośrednio wpływają na świat rzeczywisty. W numerologii ważne są liczby ściśle połączone z przedmiotem lub człowiekiem, takie jak: waga, wzrost bądź liczba cyfr w imieniu. Podstawą jest sumowanie cyfr danej liczby, dzięki czemu można określić tzw. liczbę drogi życia lub rok osobisty.

  • Horoskop miłosny i zawodowy.

W tych rodzajach horoskopów najczęściej zawiera się astrologiczne dopasowania dwóch osób, który ze znaków zodiaku najbardziej do siebie pasują. A także co zostało zapisane w gwiazdach w dniu narodzenia.

Author

  • Mieszkanka Warszawy. Kocha Polskę i jej stolicę. Jej pasją jest parzenie różnych gatunków kaw i herbat. Zawodowo zajmuje się finansami oraz ekonomią.

2 thoughts on “Jak powstaje horoskop ?

  1. Zaczynam dzień od przeczytania horoskopu. Traktuję go raczej na ludzie, ale z moich obserwacji wynika, że zazwyczaj sprawdza się on w większości przypadków. Niekiedy niestety moja interpretacja horoskopu jest błędna, co oznacza, że wizyta u astrologa staje się rozsądnym rozwiązaniem.

  2. Nie ma to jak dobry horoskop. Sprawy miłosne, finansowe, osobiste, to wszystko zostało zapisane w gwiazdach. Horoskop to przydatne narzędzie, które pozwala nam na odczytanie naszych losów.

Comments are closed.