Jak urządzić małe mieszkanie ?

Jak urządzić małe mieszkanie ?

Wiele młodych osób na swoje mieszkanie zmuszonych jest wybrać lokal o niewielkiej powierzchni. Gdy nabywane jest mieszkanie składające się z dwóch pokoi, można je stosunkowo łatwo urządzić. Dużo trudniejsza sytuacja jest wtedy, gdy w malutkiej kawalerce musi zamieszkać para dorosłych osób. Nie należy jednak się zniechęcać, bo każde, nawet najmniejsze mieszkanie można ładnie i funkcjonalnie urządzić.

Od czego zacząć urządzanie małego mieszkania?

Urządzanie małego mieszkania warto zacząć od stworzenia dobrego planu. Zastanawiamy się więc jakie są nasze oczekiwania i jakie funkcje ma przede wszystkim spełniać mieszkanie. W kawalerce jedyny pokój bardzo często musi być jednocześnie miejscem do przyjmowania gości, pracy i odpoczynku. Na wstępie powinniśmy także określić nasz budżet i zastanowić się czy prace remontowe wykonujemy samodzielnie czy zlecamy je na zewnątrz.

Z czym trzeba się zmierzyć urządzając małe mieszkanie?

W małych mieszkaniach z reguły wszystkie pomieszczenia są niewielkie. Sporym wyzwaniem  będzie zagospodarowanie łazienki. Warto pamiętać, że obecnie są specjalne sprzęty przeznaczone do małych lokali. Wybieramy więc niewielką kabinę prysznicową, podwieszaną toaletę, wąską pralkę i taką samą umywalkę wraz z szafką. Aby nieco optycznie powiększyć pomieszczenie warto postawić na duże lustra.Kluczem do urządzania małych mieszkań jest wybór mebli na wymiar . Chodzi tu nie tylko o szafę, która stanie we wnęce w przedpokoju ale przede wszystkim o meble kuchenne. Dobre studio mebli na wymiar będzie bardzo pomocne przy zabudowywaniu malutkiej kuchni. Tutaj podobnie jak w łazience są dedykowane rozwiązania do małych pomieszczeń a więc niska lodówka do zabudowy pod blatem, wąski, jednokomorowy zlew czy mała płyta gazowa. Urządzając pokój główny postawmy na kanapę z funkcją spania. Oprócz tego w pokoju powinien pojawić się niewielki stół, meble pod RTV ale dla zaoszczędzenia miejsca można też zainstalować telewizor na ścianie. Jeśli w mieszkaniu brakuje nam miejsca do przechowywania to można na jednej ścianie postawić regał na wymiar, który doskonale wtopi się we wnętrze.

Author

  • Mieszkanka Warszawy. Kocha Polskę i jej stolicę. Jej pasją jest parzenie różnych gatunków kaw i herbat. Zawodowo zajmuje się finansami oraz ekonomią.

2 thoughts on “Jak urządzić małe mieszkanie ?

  1. Mam mieszkanie 35m2 i jego wygodne urządzenie zajęło mi wiele czasu. Jesteśmy rodziną 3 osobową i najtrudniej było je tak urządzić, żeby wszystko się w nim zmieściło i została jakaś przestrzeń

  2. Każdą wolną wnękę warto w małym mieszkaniu wykorzystać na zabudowę, zyskuje się wtedy dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Comments are closed.